Ligue soccer : Russia

Live Soccer Scores, Live league tables


 

06:13 (GMT+2)

2 August 2015

Russia – Premier League

Friday, 31 July 2015
F
T
Kuban Krasnodar
1 - 1
FC Ufa
Saturday, 1 August 2015
F
T
Amkar
1 - 0
Krylya Sovetov Samara
F
T
Zenit St. Petersburg
3 - 0
Terek Grozny
F
T
CSKA Moscow
1 - 0
Anzhi Makhachkala
Sunday, 2 August 2015
12:30
Lokomotiv Moscow
v
Dinamo Moscow
16:00
Mordovya
v
Ural
19:00
FK Rostov
v
FC Krasnodar
Monday, 3 August 2015
18:00
Spartak Moscow
v
Rubin Kazan

Russia – 1st Division

Monday, 3 August 2015
11:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Baltika
11:00
SKA-Energiya
v
Sibir Novosibirsk
14:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Spartak Moscow II
C
a
n
c
Gazovik Orenburg
v
Torpedo Moscow
15:45
Tom Tomsk
v
Arsenal Tula
16:00
Gazovik Orenburg
v
Zenit St. Petersburg 2
16:00
Tyumen
v
KamAZ
17:00
Torpedo Armavir
v
Tosno
17:30
Shinnik Yaroslavl
v
Baikal Irkutsk
18:00
Sokol Saratov
v
Volga Nyzhny
19:00
FC Volgar
v
Fakel

Russia – 2nd Division:: west

Tuesday, 28 July 2015
F
T
Dnepr
1 - 2
Volga Tver
F
T
Solaris Moscow
4 - 2
Karelia Petrozavodsk
F
T
Spartak Kostroma
1 - 1
Tekstilshchik
F
T
Torpedo Vladimir
0 - 0
Khimki
F
T
Kolomna
2 - 3
Domodedovo Moscow
F
T
Pskov 747
3 - 1
FC Dolgoprudny
F
T
Strogino
0 - 0
Znamya
Tuesday, 28 July 2015
F
T
Arsenal Tula II
2 - 2
Vityaz Podolsk
F
T
Metalurg Lypetsk
2 - 1
Kaluga
F
T
Torpedo Moscow
1 - 1
Spartak Tambov
F
T
FC Oryol
0 - 2
Chertanovo Moscow
F
T
Lokomotiv Liski
0 - 0
Avangard Kursk
F
T
Zvezda Ryazan
0 - 3
Zenit Penza
F
T
Energomash Belgorod
0 - 1
Dinamo Briansk
Monday, 3 August 2015
16:00
Spartak Tambov
v
Energomash Belgorod
17:00
Chertanovo Moscow
v
Zvezda Ryazan
17:00
Vityaz Podolsk
v
Metalurg Lypetsk
17:00
Zenit Penza
v
Torpedo Moscow
17:30
Avangard Kursk
v
FC Oryol
17:30
Dinamo Briansk
v
Arsenal Tula II
17:30
Kaluga
v
Lokomotiv Liski
Tuesday, 28 July 2015
F
T
NoSta
1 - 1
Lada Togliati
F
T
FC Chelyabinsk
3 - 0
Dinamo Kirov
F
T
Zenit Izhevsk
1 - 0
Volga Olimpiec Nizhny
F
T
Syzran-2003
0 - 0
Neftekhimik
F
T
Volga Ulyanovsk
3 - 0
Khimik Dzerzhinsk
Monday, 3 August 2015
15:00
Volga Olimpiec Nizhny
v
Volga Ulyanovsk
16:30
Lada Togliati
v
Zenit Izhevsk
17:00
Dinamo Kirov
v
NoSta
17:00
Khimik Dzerzhinsk
v
Syzran-2003
17:00
Neftekhimik
v
FC Chelyabinsk

Russia – 2nd Division:: east

Thursday, 30 July 2015
F
T
Smena Komsomolsk
5 - 2
Yakutiya Yakutsk
F
T
Metallurg Novokuznetsk
2 - 0
FC Chita
F
T
Dinamo Barnaul
0 - 1
Sibir Novosibirsk II
Sunday, 2 August 2015
12:00
Metallurg Novokuznetsk
v
Sibir Novosibirsk II
14:00
Dinamo Barnaul
v
FC Chita
14:00
Tom Tomsk II
v
Irtysh
Tuesday, 28 July 2015
F
T
Angusht Nazran
0 - 1
Afips Afipsky
F
T
Mitos
2 - 5
Mashuk-KMV
F
T
FC Alania Vladikavkaz
0 - 3
Chernomorets Novorossiysk
F
T
SKA Rostov
0 - 3
FC Krasnodar II
F
T
Biolog Novokubansk
1 - 3
Astrakhan
F
T
Dinamo Stavropol
0 - 0
Terek Grozny II
F
T
Spartak Nalchik
3 - 0
Druzhba

Russia – Cup

Friday, 31 July 2015
F
T
Dolgie Prudy
1 - 5
Khimki

Russia – Super Cup

Sunday, 12 July 2015
A
E
T
Zenit St. Petersburg
421 - 1
Lokomotiv Moscow